Ya delirmeliyim ya da ölmeli!

Yaşamayı öğrenemeyen biri olarak; yalnızlıktan çıkardığım pay ile yaşayanlardan daha çok yaşadığım muhtemeldir, yaşamayan birine sor, sor ki anlatsın..

Üzgün, umutsuz, öfkeli veya sakin, hiçbiri değilim, hepsinden sıyrıldım. Kim olduğumu, nerede olduğumu bir kenara atıp sadece yaşadım bir süre. Yalnız kalmaktan korkanların, asla olmak istemeyeceği adam oldum. Bütün bu halleri barındıran “biri” olmaya çalışanlara karşı hiçbir hali taşımayan, ruh halini asla anlayamayacağınız ve ruh halinizi asla anlayamayacak; “herhangi biri” oldum.

Hepiniz o kadar harikaydınız ki, aranızdan çekilen birini farketmediniz bile, çünkü bir o kadar da dosttunuz dostlarınızla. Çünkü kördünüz! size değer veren, her durumda yanınızda bulunan birini görmeyecek kadar.

Yaşanmışlıklar geride “Keşke hiç tanımasaydım!” dediğimiz insanları bıraktılar bize. Uzaktan iyi gözükenlerin, yaklaştıklarında ne kadar kötü olduklarını ve kötü gözükenlerin aslında ne kadar iyi olduklarını gösterdi hep. İnsanlar tanıdım ki onları doyurmaya bir selam yetti, yine insanlar tanıdım ki asla doymak bilmedi. Çıkar gözetmeyen insanlar tanıdığım gibi, çıkarları için insanların peşinde köpekleşen insanlar tanıdım.

İşte böyle, bunu hayatımın sonunda yazmak isterdim ama; kimimiz çok şey olmak istedi, kimimiz herhangi biri. Ya delirmeliyim tüm bunları unutmak için ya da ölmeli..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir